Generali Ladies Linz zdobyła Pliskova

W otwierającej partii 22-letnia Czeszka przełamała w 5. gemie sklasyfikowaną na 39. miejscu w rankingu WTA Giorgi i odskoczyła na 5/3. Włoszka jednak uspokoiła się, zaczęła popełniać mniej błędów i udało się jej doprowadzić do tie-breaka. Pomimo, że wydawało się, że Camila jest już przegrana w tej partii, to ona wygrała dodatkową rozgrywkę i wyszła na prowadzenie 1:0 w setach.

Rozstawiona z numerem 7 Pliskova zaczęła jednak grać rewelacyjnie, Włoszka w żaden sposób nie potrafiła jej zatrzymać. Karolina prowadziła w 2. partii już 4/0 z dwoma przełamaniami. Camili udało się zdobyć przełamanie powrotne i poprawić wynik, ale 27. rakieta świata po godzinie i 23 minutach doprowadziła do remisu na po 1 w setach.

W decydującej partii wydawało się, że Czeszka błyskawicznie zakończy ten mecz. Pliskova w tym secie również dominowała na korcie i dzięki temu znów dwukrotnie przełamała przeciwniczkę i prowadziła 5/1, ale Włoszka zaczęła wyrzucać mniej piłek i odnalazła dobre tempo gry, wygrała 5 gemów z rzędu i to ona miała piłkę meczową. Karolinie udało się ją obronić i doprowadzić do rozgrywki tie-breakowej w której była już zbyt mocna. Po dwóch godzinach i 25 minutach Karolina Pliskova zamknęła ten dramatyczny pojedynek w 3 setach 6/7 (4), 6/3, 7/6 (4).

Było to 3. starcie tych pań i 3. triumf Karoliny nad Camilą.

Za wygraną otrzyma € 34,677 i 280 punktów. Jest to jest 3. tytuł turnieju z cyklu WTA i 2. zdobyty w tym sezonie. Od US Open Karolina ma rewelacyjny bilans wygranych spotkań- na 19 rozegranych pojedynków przegrała tylko 3.

Czeszka jest 3. zawodniczką w tym roku, która wygrała spotkanie broniąc wcześniej piłki meczowe. Wcześniej udało się to Li Na podczas 3. rundy Australian Open w meczu z Lucie Safarovą i Alize Cornet podczas finału z Camilą Giorgi w Katowicach.