Cilic lepszy od Bautisty Aguta

W dzisiejszym finale Kremlin Cup Chorwat zmierzył się z rozstawionym z numerem 5 Roberto Bautistą Agutem. Cilic potrzebował godziny i 25 minut, żeby pokonać niżej notowanego Hiszpana w 2 setach 6/4, 6/4. W otwierającym secie jako pierwszy szanse na przełamanie miał Roberto, nie udało mu się jednak wykorzystać żadnego z 3 break-pointów i w 7. gemie to on stracił swojego gema. Marin utrzymał tę przewagę do końca seta i po 47. minutach prowadził już 1:0 w setach. W drugiej partii Chorwat, który jako 5. zawodnik zakwalifikował się do mistrzostw kończących sezon już na początku przełamał Baustistę Aguta i to jedno przełamanie wystarczyło, żeby Chorwat wygrał finałowe spotkanie w dwóch partiach. Rozstawiony z numerem 2 Cilic zaserwował w tym starciu 10 asów i obronił 6 break-pointów. Było to pierwsze starcie tych zawodników.

Jest to pierwszy tytuł 26-latka od czasu triumfu w wielkoszlemowym US Open i 13. w karierze. Za wygraną otrzyma $74,130 i 150 punktów. Jest drugim Chorwatem w historii, któremu udało się wygrać moskiewskie rozgrywki.

Następną imprezą w której zobaczymy Marina będzie BNP Paribas Masters, a Roberto wystąpi u siebie w kraju w turnieju Valencia Open 500.