W 2. rundzie Valencia Open 500 jest Robredo

Otwierająca partia była bardzo wyrównana. Obydwaj tenisiści mieli w niej kilka okazji na przełamanie rywala, ale ta sztuka nie udała się żadnemu z nich i do rozstrzygnięcia tego dramatycznego seta potrzebna była rozgrywka tie-breakowa. W niej lepszy okazał się 32-latek z Hostalric. Tommy wykorzystał 2. piłkę setową i wyszedł na prowadzenie 1:0 w setach.

W drugiej partii zawodnicy szli równo do wyniku po 3. Wtedy kontrolę nad pojedynkiem przejął nierozstawiony Hiszpan. Sklasyfikowany na 16. pozycji w rankingu ATP Isner nie zdołał wygrać w tym starciu już ani jednego gema. Robredo wygrał 3 gemy z rzędu, oddając w nich rywalowi zaledwie 2 punkty. Po godzinie i 22 minutach Tommy Robredo zakończył mecz w 2 setach 7/6 (3), 6/3.

Było to czwarte starcie tych tenisistów i dopiero pierwszy triumf Hiszpana nad Amerykaninem.

Rywalem Robredo w walce o ćwierćfinał będzie Yen-Hsun Lu, który pokonał Guillermo Garcię-Lopeza 6/2, 6/3.

W zeszłym roku John Isner doszedł w Walencji do 2. rundy. Za tegoroczny występ otrzyma €11,280.