Wozniacki wygrała dramatyczny pojedynek z Sharapovą

Mecz rozpoczął się od podania Caroline Wozniacki. Dunce polskiego pochodzenia już w otwierającym gemie przytrafił się podwójny błąd serwisowy, a Maria była bardzo konsekwentna, dokładnie wiedziała gdzie zagrywać piłki i dzięki takiej postawie wywalczyła break-pointa.

24-latka zmobilizowała się i obroniła swojego gema. Dunka starała się grać ofensywnie, wiedziała, że tylko taka gra może jej przynieść korzyści w walce z Maria Sharapovą. I taka ryzykowana gra się opłaciła, bowiem Caroline udało się przełamać bardziej utytułowaną Rosjankę. Znana ze swojej waleczności Maria miała szanse wygrać gema przy podaniu Wozniacki „na sucho”, ale Caroline obroniła wszystkie 3 break-pointy i powiększyła przewagę na 3/0.

W 4. gemie po wyrównanej walce 27-latce udało się po raz pierwszy w tym starciu wygrać gema. Wozniacki na początku meczu więcej kontrowała, a później Rosjanka zaczęła spychać ją do defensywy i taka gra poskutkowała. Wiceliderka rankingu WTA doprowadziła do remisu na po 3 i w 9. gemie jeszcze raz przełamała Dunkę. Rosjanka miała okazję zakończyć tego seta 6/4, ponieważ miała do dyspozycji swoje podanie, ale serwis zaczął ją zawodzić, a Caro docisnęła i doprowadziła do wyrównania wyniku na po 5.

Końcówka seta była bardzo dramatyczna. Wozniacki wygrała swojego gema tracąc zaledwie 1 punkt, natomiast Sharapova musiała bronić piłki setowej i wykorzystała dopiero 3. przewagę na zdobycie gema, jednak udało jej się doprowadzić do tie-breaka. W dodatkowej rozgrywce lepsza okazała się rozstawiona z numerem 8 Caroline, która po godzinie i 15 minutach wyszła na prowadzenie 1:0 w setach.

Wozniacki, która dzisiaj wyjątkowo dobrze przechodziła do kontrataku i udawało jej się to nawet z bardzo trudnych pozycji już w gemie otwierającym 2. partię przełamała Sharapovą, dołożyła swoje podanie i odskoczyła na 2/0.

Caro bardzo dobrze serwowała, szybko i pewnie, a Maria miała przy swoim podaniu cały czas problemy. Jednak przy wyniku 3/2 i serwisie Wozniackiej, błyskające światła w sali rozkojarzyły Dunkę, początkowo Sędzina pozwoliła powtórzyć punkt, jednak nadal migające światła mocno przeszkadzały tenisistce. Caro wdała się w niepotrzebną dyskusję z Sędziną, ponieważ nie wiadomo było kiedy będzie można to naprawić i zdekoncentrowanie sprawiło, że pomimo prowadzenia 40:15, straciła serwis i doszło do wyrównania na po 3.

W następnym gemie Sharapovą znów zawodził serwis i Dunka wykorzystała sytuację i po raz kolejny przełamała wyżej notowaną Rosjankę. Przy podaniu Wozniacki pojawiły się jeszcze raz problemy z oświetleniem, jednak tym razem pomimo kolejnej dyskusji udało się jej utrzymać podanie. Bardzo dramatyczna i zacięta walka toczyła się do remisu na po 5. Dzięki tenisistkom byliśmy świadkami bardzo ciekawego spotkania.

Przy 6:5 dla Marii, i serwisie Caroline, 24-latka nie miała już do możliwości skorzystania z opcji systemu Hawk-Eye przy dość wyraźnym aucie i dzięki temu Rosjanka miała do dyspozycji piłkę setową. Wozniacki zdołała jednak obronić tego gema i doprowadzić do kolejnego tie-breaka, w którym po nieprawdopodobnej walce to tegoroczna triumfatorka French Open po 2 godzinach i 38. minutach wyrównała wynik na po 1 w setach.

W decydującej partii widowisko nadal stało na dobrym poziomie. Ciut lepsza była jednak przygotowująca się do maratonu Dunka, która trzykrotnie przełamała w tym secie starszą o 3 lata Rosjankę. Maria zdołała na początku partii odrobić utratę 1 przełamania i wyrównać na po 2, ale w późniejszej fazie Caroline jeszcze 2 razy przełamała Marię i zakończyła ponad trzygodzinny maraton 7/6 (4), 6/7 (5), 6/2 i zdobyła swój 1. punkt na wejście do półfinału BNP Paribas WTA Finals. Tenisistki zmierzyły się ze sobą już po raz 9. i po raz 4. mocniejsza była Dunka.

Caroline Wozniacki po raz 6. z rzędu zakończy sezon w pierwszej dziesiątce rankingu WTA. Sharaopova natomiast ma szansę zakończyć ten rok na pozycji liderki.