Andy Murray pokonał Jurgena Melzera

Rywalem Szkota był sklasyfikowany niegdyś na 8. miejscu w światowym rankingu Jurgen Melzer. Reprezentant Austrii obecnie wypadł z pierwszej setki rankingu i w dzisiejszym spotkaniu nie mógł zagrozić swojemu wyżej notowanemu przeciwnikowi. W otwierającej partii Andy już w 3. gemie zdobył przełamanie i wyszedł na prowadzenie 2/1. Melzerowi już w kolejnym gemie udało się odzyskać stratę tego gema i doprowadzić do remisu na po 2. Było to jednak przedostatni zdobyty przez niego gem w tym secie. W końcówce partii Murray zdobył jeszcze 1 przełamanie i po 41 minutach prowadził 1:0 w setach.

33-latek z Wiednia bardzo dobrze rozpoczął drugą partię, bowiem już na otwarcie przełamał rozstawionego z numerem 3 Szkota. Murray nie był mu dłużny i błyskawicznie wyrównał wynik na po 1. Zawodnicy szli równo do wyniku po 2, kiedy Andy wygrał 2 gemy z rzędu i odskoczył na 4/2. Wydawało się, że 27-latek utrzyma tę przewagę do końca meczu, jednak Melzer odzyskał utratę przełamania i poprawił wynik na 3/4. Wtedy kontrolę w spotkaniu 1. rundy znów przejął Murray, wygrał 2 gemy z rzędu i po godzinie i 21 minutach zamknął starcie w 2 setach 6/3, 6/3.

Było to już 7. spotkanie na korcie tych panów i 7. wygrana triumfatora tego turnieju z roku 2009 nad Melzerem. W zeszłym roku Jurgen nie brał udziału w tych rozgrywkach. Za tegoroczny występ otrzyma €11,280.

Kolejnym przeciwnikiem Szkota w walce o ćwierćfinał będzie Fabio Fognini, który w 1. rundzie wyeliminował kwalifikanta Alberta Ramosa-Vinolasa 6/4, 6/2.