Zdecydowane zwycięstwo Any Ivanovic

Była liderka rankingu WTA od początku mocno dominowała w spotkaniu. Widać było, że Serbka bardzo dobrze czuje się na korcie i ma pomysł na swoją grę. Natomiast Kanadyjka popełniała sporo błędów, spóźniała się do piłek i w ogóle nie wiedziała jak nawiązać walkę ze swoją starszą rywalką. Ana Ivanovic po zaledwie 25 minutach prowadziła 5/0. Dopiero w 6. gemie Eugenie udało się wygrać pierwszego gema w tym meczu. 20-latka nie miała nic do stracenia, trochę się rozluźniła i dzięki temu wygrała tego gema „na sucho”. Był to jedyny gem zdobyty przez Bouchard w tym secie, bowiem w następnym gemie mająca do dyspozycji swoje podanie Serbka zamknęła tę partię na swoją korzyść i wyszła na prowadzenie 1:0 w setach.

Niestety Kanadyjka nie rozpoczęła lepiej drugiego seta. Już na początku straciła swoje podanie. Bouchard w ogóle nie radziła sobie z dobrą grą Serbki. Ana bardzo dobrze poruszała się po korcie i imponowała swoją postawą. W swoim gemie miała jednak problemy z podaniem i popełniła kilka błędów, to dało Genie dwie szanse na przełamanie. Ivanovic obroniła obydwie i doprowadziła do równowagi, ale Eugenie udało się jednak odzyskać utratę przełamania i doprowadzić do remisu na po 1. Kanadyjka wyrzucała na aut mniej piłek i jej atak przynosił jej więcej punktów, dzięki lepszej grze sklasyfikowanej na 5. miejscu w rankingu WTA 20-latki zawodniczki nawiązały walkę i szły równo do wyniku po 3. O 7. gema zaciętą batalię wygrała Ana, Serbka zdobyła tym samym 4. przełamanie, dołożyła po chwili swoje podanie i odskoczyła na 5/3. Ivanovic idealnie dobierała uderzenia, tak samo jak ich prędkość i siłę i dzięki takiej grze po godzinie i 24 minutach Serbka wykorzystała 2. piłkę meczową i zamknęła spotkanie w 2 setach 6/1, 6/3.

Tenisistki wygrały bezpośrednio taką samą liczbę piłek, ale Ivanovic popełniła od Bouchard o 13 niewymuszonych błędów mniej. Było to ich trzecie starcie i pierwszy triumf Serbki nad Kanadyjką. Jest to również pierwszy punkt zdobyty w tegorocznych mistrzostwach kończących sezon przez Anę.