Agnieszka Radwańska słabsza od Wozniacki

Niestety pomimo zaciętej walki Agnieszka musiała uznać swojej niżej notowanej przeciwniczki. Sklasyfikowana obecnie na 6. miejscu w rankingu WTA Krakowianka bardzo dobrze rozpoczęła to spotkanie. Agnieszka świetnie czuła się na korcie, dobrze czuła piłkę i dzięki temu wygrała dwa otwierające gemy i odskoczyła na 2/0. Caroline obudziła się, odnalazła swoje tempo gry i zaczęła grać dużo lepiej. Taka gra zaczęła przynosić korzyści, Wozniacki udało się doprowadzić do remisu na po 3.

Dunka polskiego pochodzenia nawiązała wyrównaną i dramatyczną walkę o każdy punkt. Panie pokazały nam tenis z najwyższej światowej półki. 25-latka z Krakowa bez problemu wygrała kolejny swój serwis i w następnym gemie pomimo wysokiego prowadzenia Caro 40:0 udało się jej doprowadzić do równowagi. Jednak Dunka również nie odpuszczała i pomimo problemów znów wyrównała wynik, tym razem na po 4. Radwańska grała genialnie, jej gra była bardzo urozmaicona, Polka zagrywała sporo skrótów, dużo chodziła do siatki i dzięki temu była cały czas jeden gem do przodu, a Dunka grała pod presją. Jednak to nie zraziło Wozniacki i w 11. gemie po zaciętym boju to 24-latka z Odense zdobyła przełamanie, wyszła na prowadzenie 6/5 i miała do dyspozycji swoje podanie, które dzisiaj bardzo dobrze funkcjonowało, żeby zakończyć tego seta. Po godzinie i 8. minutach Caroline wyszła na prowadzenie 1:0 w setach. Wymiany w końcówce seta były krótsze niż na początku, wydawało się, że zawodniczki zaczęły delikatnie odczuwać szybkie tempo pojedynku. Tenisistki miały w tej partii taki sam procent trafionego podania. Agnieszka wygrała bezpośrednio o 5 piłek więcej, ale popełniła też o 9 więcej niewymuszonych błędów.

Obydwie tenisistki genialnie zaczęły 2. partię, bowiem wygrały gemy otwierające partie przy swoich podaniach „na sucho”. Niestety w 3. gemie Wozniacki, która po raz 6. z rzędu zakończy sezon w pierwszej dziesiątce rankingu, udało się wywalczyć break-pointa i przełamać Agnieszkę. W następnym gemie to Caro miała moment kryzysowy, nie wytrzymała tempa wymian, przegrała 3 piłki z rzędu i pomimo, że obroniła 1 break-pointa, doszło do wyrównania na po 2. Pomimo problemów w 5. gemie Radwańskiej udało się obronić swojego gema, jednak w 7. gemie konsekwentna i regularna Caroline docisnęła Polkę, wykorzystała okazje na przełamanie, dołożyła po chwili także gema przy swoim podaniu i powiększyła przewagę na 5/3. Po godzinie i 46. minutach Dunka miała 3. piłki meczowe przy serwisie Agnieszki, wykorzystała jedną z nich i zamknęła starcie w dwóch setach 7/5, 6/3. Nasza reprezentantka wygrała w tym starciu bezpośrednio wiecej piłek niż Wozniacki, ale popełniła również dużo więcej błędów.

Przyjaciółki zmierzyły się dzisiaj ze sobą już po raz 11. i jest to 7. triumf Dunki nad Polką. Dzięki tej wygranej Caro zdobywa swój 2. drugi punkt.