Triumfatorką turnieju w Ningbo została Linette

Panie zmierzyły się ze sobą po raz pierwszy i to reprezentantka Chin była faworytką według bukmacherów. Kurs na Bet365 wynosił na nią 1,53, a na Magdę 2,37. Jednak to sklasyfikowanej na 143. miejscu 22-latce z Poznania udało się pokonać wyżej notowaną przeciwniczkę 3/6, 7/5, 6/1. Finałowy pojedynek trwał 2 godziny i 16 minut i pomimo, że na początku przewagę miała rozstawiona z numerem 5 Qiang, Magdzie udało się przejąć kontrolę. Zawodniczki miały podobny procent trafionego podania i zdobyły praktycznie taką samą liczbę punktów, ale nasza reprezentantka zdobyła o dwa przełamania więcej i to ona sięgnęła po tytuł imprezy „Yinzhou Bank” International Women’s Tennis Open.

Za wygraną w swoim pierwszym turnieju z cyklu WTA Polka otrzyma $20,000 i 160 punktów, co powinno jej pozwolić na awans w okolicach 116-117 miejsca. W drodze po tytuł pokonała niegdyś 11. rakietę świata Shahar Peer, rozstawioną z numerem 2 Saisai Zheng, Paulę Kanię i w finale obecnie 111. w rankingu WTA Wang.

W zeszłym roku Magda nie brała udziału w tej imprezie.