Agnieszka zdobywa 1. punkt dla Polski

Polka zmierzyła się z notowaną na 29. miejscu Casey Dellacqua. W otwierającej partii 25-letnia Krakowianka w pełni dominowała na korcie. Agnieszka świetnie poruszała się po korcie, było widać, że jest bardzo dobrze przygotowana do nowego sezonu i bez większych problemów zdobywała kolejne punkty. Natomiast Australijka dużo piłek zagrywała na aut i jej gra była bardzo nierówna. Nasza reprezentantka trzykrotnie przełamała niżej klasyfikowaną przeciwniczkę i dzięki temu po 34 minutach wyszła na prowadzenie 1:0 w setach.

W drugiej partii 29-letnia Casey zaczęła grać dużo lepiej. Wyrzucała zdecydowanie mniej piłek, była bardziej konsekwentna i dzięki temu już w pierwszym gemie udało się jej przełamać naszą zawodniczkę i po chwili odskoczyć na 3/1. Agnieszka jednak nie poddała się, wróciła do gry z poprzedniej partii, wygrała 5 gemów z rzędu i zakończyła mecz w dwóch setach 6/2, 6/3.

Nasza zawodniczka wygrała bezpośrednio 5 piłek mniej od Australijki, ale popełniła także aż o 20 mniej niewymuszonych błędów. Radwańska miała również trochę niższy procent trafionego pierwszego podania, ale zapisała na swoim koncie 5 asów, przy ani jednym Casey.

Panie zagrały ze sobą po raz 2. i po raz 2. lepsza okazała się Agnieszka. O kolejny punkt dla polskiej drużyny będzie walczył Jerzy Janowicz.