Dramatyczny pojedynek Azarenki

Tenisistki zmierzyły się ze sobą w 1. rundzie turnieju rozgrywanego w Brisbane (pula nagród $ 1,000,000). Sklasyfikowana obecnie na 42. miejscu w rankingu WTA Białorusinka bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie z 22-letnią Czeszką. Victoria już na otwarcie zdobyła 2 przełamania i prowadziła wysoko 3/0. Pomimo  tego, że Karolina po chwili odzyskała utratę 1 gema serwisowego, Azarenka nie odpuszczała i powiększyła przewagę na 5/1. 25-latka nie potrafiła jednak od razu zakończyć sprawy. Mocno uderzająca Czeszka wygrała 3 gemy z rzędu i Białorusinka dopiero w 10. gemie wykorzystała 1. możliwą piłkę setową i wyszła na prowadzenie 1:0 w setach.

Druga partia była bardzo dramatyczna, świadczyć może o tym fakt, ze trwała blisko półtorej godziny. Dwukrotna triumfatorka Australian Open prowadziła już z przełamaniem 4/2 i miała do dyspozycji dwie piłki meczowe, raz żeby zamknąć starcie w dwóch setach 6/4, 6/4, a drugim razem w tie-breaku do którego doprowadziła Karolina i w którym ostatecznie okazała się lepsza.

Mecz był bardzo zacięty, obie panie mocno walczyły o każde zagranie. W decydującej partii Victoria miała aż 80% trafionego pierwszego podania, jednak to nie pomogło, ponieważ nie udało jej się obronić 1 z 7 break-pointów i to zaważyło na losach całego spotkania. Pliskova w końcówce seta przełamała bardziej utytułowaną rywalkę i zakończyła pojedynek w trzech setach 4/6, 7/6 (7), 6/4.

Było to drugie starcie tych zawodniczek i po raz pierwszy mocniejsza okazała się 23. w rankingu WTA Czeszka. W kolejnej rundzie spotka się z Allą Kudryavtsevą, która gra w turnieju głównym jako „lucky loser”.

W zeszłym roku Victoria doszła do finału tych rozgrywek. W finale uległa Serenie Williams.