Porażka Cibulkovej w 1. rundzie

Dominika Cibulkova w meczu 1. rundy Brisbane International zmierzyła się z 30. rakietą świata Madison Keys. Sklasyfikowana na 11. pozycji w rankingu WTA Słowaczka po raz 3. w karierze uległa niżej notowanej Amerykance.

W otwierającej partii wyrównana walka toczyła się do wyniku po 5. Żadna z zawodniczek nie odpuszczała gemów przy swoich podaniach, jednak w końcówce lepsza okazała się 19-letnia Madison, która wygrała 2 gemy z rzędu i wyszła na prowadzenie 1:0 w setach. Keys zdobyła w tej partii aż o 10 punktów więcej od Dominiki.

W drugiej partii 19-latka szybko objęła prowadzenie 2/1 z przełamaniem, jednak doświadczona Cibulkova nie poddała się i doprowadziła do remisu na po 2. Był to jednak ostatni gem zdobyty w tym meczu przez rozstawioną z numerem 4 Słowaczkę. Po godzinie i 31 minutach Madison Keys wykorzystała 2. piłkę meczową i zamknęła pojedynek w dwóch setach 7/5, 6/2.

O ćwierćfinał Amerykanka zagra ze swoją rodaczką Varvarą Lepchenko, która pokonała Samanthę Stosur.

Z turniejem w Brisbane żegna się również Sabine Lisicki. Niemka polskiego pochodzenia została wyeliminowana przez kwalifikantkę Yaroslavę Shvedovą. Nic nie zapowiadało porażki Lisicki, bowiem otwierającą partię wygrała z reprezentantką Kazachstanu do 0. W tym secie 25-latka z Troisdorf zdobyła aż o 16 punktów więcej od Yaroslavy.

W drugiej partii pomimo utraty własnego gema byłej 12. rakiecie świata udało się doprowadzić do wyrównania na po 5. Dwa następne gemy wywalczyła sobie jednak sklasyfikowana na 65. pozycji w światowym rankingu Shvedova. Reprezentantka Kazachstanu po godzinie i 12 minutach doprowadziła do remisu na po 1 w setach. Decydująca partia również należała do niej. Przebijająca się przez eliminacje Shvedova bardzo dobrze serwowała, miała bowiem 74% trafionego pierwszego podania i wystarczyło jej 1 przełamanie, żeby po ponad dwugodzinnym boju pokonać Sabine Lisicki 0/6, 7/5, 6/4.

Jej kolejną przeciwniczką będzie rozstawiona z numerem 1 Maria Sharapova.