Ula Radwańska przeszła kwalifikacje

Obecnie 179. w rankingu WTA Polka w finałowej rundzie eliminacji zmierzyła się po raz pierwszy z Bułgarką Sesil Karatantchevą. Współpracująca od niedawna z Maciejem Domką Urszula od początku dominowała w spotkaniu z 25-latką. Pewnie wyszła w otwierającej partii na wysokie prowadzenie 4/0 z dwoma przełamaniami i pomimo tego, że Bułgarce udało się odzyskać utratę jednego gema serwisowego i poprawić wynik, to młodsza z sióstr Radwańskich po 31 minutach wyszła na prowadzenie 1:0 w setach. Ula zdobyła w tej partii o 9 punktów więcej.

Drugi set był bardziej wyrównany, 178. w światowym rankingu Bułgarka zaczęła lepiej serwować i udało się jej w 5. gemie przełamać naszą tenisistkę i wyjść na prowadzenie 3/2. Radwańskiej udało się doprowadzić do remisu, ale w 7. gemie znów straciła gema przy własnym podaniu. Na szczęście Polce znów udało się zmobilizować i przejąć kontrolę w pojedynku. 24-latka wygrała 3 następne gemy z rzędu i po godzinie i 12. minutach zamknęła mecz w dwóch setach 6/2, 6/4.

Jej kolejną rywalką będzie Francesca Schiavone. Włoszka jest faworytką według bukmacherów. Kurs wynosi na nią na Bet365 1,50, a na Ulę 2,50.

W zeszłym roku Radwańska nie brała udziału w tej imprezie. Polka na początku sezonu przechodziła rekonwalescencję po kontuzji barku.