Kubot zagra o ćwierćfinał Brisbane International

Panowie spotkali się w ramach 1. rundy turniej Brisbane International. Otwierająca partia nie rozpoczęła się najlepiej dla naszego tenisisty, bowiem już w 1. gemie został przełamany przez dużo wyżej notowanego Andersona. Łukasz jednak nie poddał się, pomimo problemów nie odpuszczał już gemów przy własnym podaniu, co więcek w 10. gemie obronił 4 piłki setowe i doprowadził do wyrównania na 5. Do zakończenia tej bardzo dramatycznej partii zawodnicy potrzebowali rozgrywki tie-breakowej, w której lepszy okazał się 177. w rankingu ATP Kubot. Po godzinie i 2 minutach Polak wyszedł na prowadzenie 1:0 w setach. Tenisiści zdobyli w tej partii taką samą liczbę punktów.

Rozpędzony Łukasz świetnie zaczął następna partię. Wykorzystał szansę i wygrał 1. gema przy podaniu reprezentanta Południowej Afryki. Nie udało mu się jednak zbyt długo utrzymać tej przewagi, już w następnym gemie 28-latek sięgnął po 1. wywalczonego break-pointa i doprowadził do remisu na po 1. Mecz był bardzo wyrównany, tenisiści cały czas szli łeb w łeb. W 6. gemie Kevin znów miał okazję przełamać naszego reprezentanta, ale nie wykorzystał okazji i to Łukasz w 9. gemie zdobył prowadzenie przełamując Kevina. Po chwili Polak dołożył również swój serwis i zamknął mecz w dwóch setach 7/6 (3), 6/4.

Panowie zmierzyli się ze sobą po raz pierwszy. Kolejnym rywalem Polaka będzie Sam Groth albo Lleyton Hewitt.

Łukasz dostał się do turnieju głównego przechodząc przez kwalifikacje. W zeszłym sezonie nie brał udziału w tutejszych rozgrywkach.