Stan Wawrinka pokonał Bornę Corica

Rozstawiony z numerem 1 Szwajcar spotkał się dzisiaj na korcie ze sklasyfikowanym na 95. miejscu w rankingu ATP Borną Coricem. W otwierającej partii 18-letni Chorwat praktycznie nie istniał. Wawrinka pewnie wygrywał punkt po punkcie i nie pozwalał młodszemu przeciwnikowi na podjęcie wyrównanej walki. Szwajcar przełamał Corica dwukrotnie i po zaledwie 23 minutach wyszedł na prowadzenie 1:0 w setach oddając w tej partii Chorwatowi zaledwie 11 punktów.

Druga partia wyglądała trochę lepiej w wykonaniu Borny. 18-latek nie odpuszczał tak łatwo i udało mu się prowadzić zacięty bój do wyniku po 3. Wtedy Stan przycisnął nastolatka i zdobył przewagę przełamania, którą utrzymał do końca spotkania. Po godzinie i 12 minutach Wawrinka zamknął to starcie w dwóch setach 6/1, 6/4.

Tenisiści spotkali się na korcie po raz pierwszy.

Kolejnym przeciwnikiem 29-latka będzie rozstawionym z numerem 8 Gilles Muller. Reprezentant Luksemburga wygrał dzisiaj z Eliasem Ymerem 6/4, 6/3, który występował w turnieju, dzięki dzikiej karcie.

W zeszłym roku Szwajcar triumfował na tutejszych kortach.