Ula Radwańska odpadła z Australian Open

Spotkanie 1. rundy Australian Open trwało blisko 2 godziny. Pomimo utraconych dwóch gemów przy swoim podaniu w otwierającym secie, Urszula była w tej partii lepsza od reprezentantki Kazachstanu. Krakowianka zdobyła bowiem o 2 przełamania więcej i to ona po 36 minutach prowadziła 1:0 w setach. Ula wygrała bezpośrednio w tej partii o 1 piłkę więcej od rywalki i popełniła o 1 niewymuszony błąd mniej.

Niestety dwa kolejne sety należały już do sklasyfikowanej na 31. pozycji w rankingu WTA Diyas. Panie miały podobne statystyki wygranych piłek do niewymuszonych błędów, ale to 21-latka zdobywała więcej od punktów i o 3 razy więcej przełamała Polkę. Dzięki temu to ona wygrała ten mecz w 3 setach 3/6, 6/4, 6/2 i awansowała do 2. rundy Australian Open.

Tenisistki zmierzyły się ze sobą po raz 2. i był to 1. triumf Zariny nad Urszulą. Jej kolejną przeciwniczką będzie Anna Schmiedlova.