Wygrane pojedynki sióstr Williams

Spotkanie trwało niewiele ponad godzinę. W otwierającym secie rozstawiona z numerem 1 Amerykanka totalnie dominowała na korcie. Sklasyfikowana na 106. miejscu w rankingu WTA Belgijka była zestresowana i nie wiedziała jak nawiązać wyrównaną walkę z bardziej doświadczoną rywalką. Serena zdobyła w tej partii o 15 punktów więcej i nie oddała Alison ani jednego gema. Po 21 minutach prowadziła wysoko 6/0.

W drugim secie 20-latka nie odpuszczała tak łatwo, pilnowała swoich gemów serwisowych i dzięki takiej postawie udało się jej remisować z Sereną do wyniku po 4. Wtedy kontrolę znów przejęła Amerykanka, wygrała 2 gemy pod rząd i zamknęła spotkanie wynikiem 6/0, 6/4.

Było to 1. starcie tych zawodniczek. W kolejnej rundzie 33-latka zmierzy się z Verą Zvonarevą, która wyeliminowała Ons Jabeur 6/2, 6/3. W zeszłym roku Serena doszła na tutejszych kortach do 4. rundy. Zatrzymała ją wtedy Ana Ivanovic.

W 2. rundzie jest już również siostra Sereny, Venus. Amerykanka ma świetny bilans spotkań wygranych w tym roku 6:0. Dzisiaj na korcie spotkała się z Marią Teresą Torro-Flor i potrzebowała tylko o 3 minuty więcej od swojej siostry, żeby wygrać z notowaną na 89. miejscu w światowym rankingu Hiszpanką 6/2, 6/2.

Tenisistki zmierzyły się ze sobą po raz 2. i po raz 2. mocniejsza była Amerykanka. O 3. rundę Venus zagra ze swoją rodaczką Lauren Davis, która w 1. rundzie pokonała Aleksandrę Krunic 6/1, 7/5.