Errani triumfuje w Rio de Janeiro

Partia otwierająca finałowy pojedynek była festiwalem przełamań. Tenisistkom bardzo ciężko było wygrywać gemy przy własnym podaniu, obydwie zdobyły jednak taką samą liczbę przełamań i do rozstrzygnięcia trwającego aż godzinę i 14 minut seta potrzebny był tie-break.

W dodatkowej rozgrywce występująca w Rio de Janeiro z numerem 6 Anna nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Włoszka oddała jej zaledwie 2 punkty i to ona wyszła na prowadzenie 1:0 w setach.

Druga partia była już bardziej jednostronna. Sara dosyć sprawnie wyszła na wysokie prowadzenie na 4/0. W 5. gemie Schmiedlovej udało się co prawda odzyskać stratę 1 przełamania, ale był to niestety jedyny gem jaki udało jej się wygrać w tym secie. Po blisko 2 godzinach rozstawiona z numerem 1 Errani wykorzystała 1. piłkę meczową i zamknęła finał w 2 setach 7/6 (2), 6/1.

Jest to 8 tytuł WTA Włoszki. Za triumf na tutejszych kortach otrzymała $43,000 i 280 punktów, dzięki którym awansowała o 4 miejsca w górę. Jest to 1. wygrany przez nią turniej od 2013 roku.

Natomiast 20-letnia Słowaczka w półfinale pokonała rozstawioną z numerem 2 Irinę-Camelię Begu i finał Rio Open jest dla niej najlepszym osiągnięciem.