Kolejna porażka Lisicki

Występująca na BMW Malaysian Open (pula nagród $ 250,000) z numerem 2 Sabine Lisicki już w 1. rundzie uległa sklasyfikowanej na 95. miejscu w rankingu WTA Alexandrze Dulgheru.

Rówieśniczki spotkały się na korcie dopiero po raz 1. Niegdyś 12. rakieta świata pomimo prób nie potrafiła urwać Rumunce nawet seta. W otwierającej odsłonie Niemka przegrywała 1/2 z utratą gema. Udało się jej co prawda wyrównać wynik na po 2, ale w 7. gemie znów została przełamana przez Alexandrę i po 50 minutach przegrywała już 0:1 w setach.

Druga partia była festiwalem przełamań z obu stron. Dulgheru była jednak mocniejsza praktycznie w każdym elemencie gry i to ona zdobyła o 1 przełamanie więcej i po godzinie i 50 minutach zamknęła ten mecz w 2 setach 6/4, 7/5.

Lisicki popełniła w tym pojedynku aż 10 podwójnych błędów serwisowych i zdobyła aż o 14 punktów mniej od Rumunki. Za występ w Kuala Lumpur otrzyma $2,100 i 1 punkt. A Alexandra o ćwierćfinał zagra z Ying-Ying Duan.