Dimitrov wyeliminowany przez Isnera

Partia otwierająca spotkanie 3. rundy Miami Open była bardzo wyrównana. Zawodnicy szli równo nie odpuszczając gemów przy swoich podaniach. Grigor miał co prawda 2 okazje na przełamanie występującego tutaj z numerem 22 Amerykanina, ale nie wykorzystał żadnej z nich i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break.

W dodatkowej rozgrywce mocniejszy okazał się jednak reprezentant gospodarzy, który oddał swojemu młodszemu rywalowi zaledwie 2 punkty i po 46 minutach prowadził już 1:0 w setach.

Druga partia należała już tylko do Isnera, który wykorzystał wszystkie wywalczone break-pointy i dwukrotnie przełamał Dimitrova. John zdobył w tej odsłonie aż o 10 punktów więcej od Bułgara i po godzinie i 16 minutach zamknął pojedynek w 2 setach 7/6 (2), 6/2.

Tenisiści spotkali się na korcie po raz 1. W ubiegłym sezonie Grigor również odpadł z Miami Open już w 3. rundzie. Okazał się wtedy słabszy od Kei Nishikoriego.

Notowany na 24. miejscu w rankingu ATP John o ćwierćfinał turnieju z cyklu ATP World Tour Masters 1000 zagra z rozstawionym z numerem 5 Milosem Raonicem. Według Bet365 spotkanie wygra Kanadyjczyk. Kurs na niego wynosi bowiem 1,53, a na Isnera 2,37.