1/2 Miami Open nie dla Ferrera

Zawodnicy spotkali się na korcie już po raz 19. i po raz 14. mocniejszy okazał się rozstawiony z numerem 1 Serb.

Tenisiści tym razem zmierzyli się w ćwierćfinale Miami Open. David pomimo dobrego początku nie potrafił utrzymać przewagi i po prawie godzinnym boju przegrywał 0:1 w setach. Hiszpan zdobył w tej partii o 6 punktów mniej od 27-latka.

Druga odsłona przypominała otwierająca partię. Rozstawiony z numerem 6 Ferrer znów przełamał lidera rankingu ATP i po chwili odskoczył na 3/1. Tym razem znów nie udało mu się jednak zachować prowadzenia do końca seta. Novak odrobił stratę i doprowadził do remisu na po 5. Dodatkowo w końcówce po raz kolejny docisnął Ferrera, wygrał 2 gemy pod rząd i zamknął pojedynek w 2 setach 7/5, 7/5.

Djokovic o finał tegorocznej edycji Miami Open (łączna pula nagród $6,267,755) zagra z występującym tutaj z numerem 22 Johnem Isnerem. Reprezentant gospodarzy w drodze do 1/2 wyeliminował między innymi Grigora Dimitrova, Milosa Raonica i w ćwierćfinale Kei Nishikoriego.

Z Novakiem Amerykanin zmierzy się po raz 9. Dotychczas 6 razy wygrywał Serb, a tylko 2 razy lepszy był John. Według Bet365 do finału wejdzie właśnie najwyżej rozstawiony zawodnik. Kurs na niego wynosi 1,16, a na Isnera 5,00.

A David za udział otrzyma 180 punktów i $ 112,270. W ubiegłym sezonie pożegnał z tymi rozgrywkami w 4. rundzie.