Isner mocniejszy od Nishikoriego

Rozstawiony z numerem 4 Kei Nishikori w ćwierćfinale Miami Open zmierzył się z reprezentantem gospodarzy, Johnem Isnerem. Niespodziewanie mocniejszy okazał się niżej klasyfikowany Amerykanin. 29-latek z Północnej Karoliny potrzebował zaledwie 70. minut, żeby rozprawić się z Japończykiem w 2 setach 6/4, 6/3.

Isner w trakcie ćwierćfinałowego meczu nie musiał bronić ani jednego break-pointa, co więcej sam przełamał swojego przeciwnika dwukrotnie. John zdobył także aż o 21 punktów więcej od Kei.

O finał imprezy (łączna pula nagród $5,649,405) występujący tutaj z numerem 22 Amerykanin zagra z liderem światowej klasyfikacji, Novakiem Djokovicem. Japończyk natomiast nie powtórzy wyniku z zeszłego sezonu, kiedy to doszedł do półfinału.

Isner natomiast w ubiegłym roku odpadł z Miami Open w 4. rundzie. Pokonał go wtedy Tomas Berdych. Przeciwnikiem Czecha w walce o finał będzie Andy Murray. Mecz zaplanowany jest na godzinę 19:00.