Djokovic drugim finalistą w Miami

W półfinale lider rankingu ATP zmierzył się z występującym tutaj z numerem 22 Johnem Isnerem.

Tenisiści spotkali się na korcie po raz 9. i po raz 7. lepszy okazał się Novak. Partia otwierająca półfinałowy pojedynek była bardzo zacięta. Zawodnicy mocno pilnowali swoich gemów serwisowych. Świadczyć może o tym fakt, że Amerykanin nie musiał bronić ani jednego break-pointa, a Djokovic w końcówce obronił 1 piłkę setową Isnera i do rozstrzygnięcia potrzebna była dodatkowa rozgrywka. Tie-breaka po 62 minutach wygrał jednak 27-latek i wyszedł na prowadzenie 1:0 w setach.

Druga odsłona nie była już tak dobra w wykonaniu Johna, który nie potrafił nawiązać już tak wyrównanej walki z rozpędzonym Serbem. Novak dwukrotnie wygrał przy podaniu swojego rywala, a ten nie miał żadnej szansy na odrobienie straconych podań. W przeciągu godziny i 32 minut najwyżej rozstawiony zawodnik w Miami zamknął półfinał wynikiem 7/6 (3), 6/2.

O tytuł serbski zawodnik zagra z Andym Murrayem. W bilansie ich rozgrywek do tej pory Novak prowadzi 17-8.