Miażdżąca porażka Uli Radwańskiej

Przeciwniczką Urszuli Radwańskiej w 1. rundzie Katowice Open (pula nagród $ 250,000) była Elizaveta Kulichkova, która wystąpiła w imprezie głównej jako „lucky loser”. Rosjanka przegrała bowiem w ostatniej rundzie eliminacji z Magdą Linette.

18-latka bardzo dobrze rozpoczęła mecz przeciwko Urszuli. Elizaveta grała bardzo pewnie, posyłała mocne, silne piłki, a Polka w żaden sposób nie potrafiła jej zatrzymać.

Świadczyć może o tym fakt, że Ula zdobyła w tej partii aż o 14 punktów mniej, nie zdołała wygrać ani jednego gema i po 26 minutach przegrywała już 0:6.

Niestety 2. set nie wyglądał lepiej w wykonaniu naszej reprezentantki. Radwańska pomimo prób nie potrafiła nawiązać wyrównanej walki z notowaną na 123. miejscu w rankingu WTA Rosjanką. Elizaveta była po prostu zbyt dobra, praktycznie nie popełniała błędów i większość jej agresywnych zagrań lądowała w korcie. 18-latka przełamała Ulę w tym pojedynku aż 5 razy i po zaledwie 51 minutach zakończyła ten pojedynek w 2 setach 6/0, 6/1.

Było to 1. starcie tych tenisistek. Za występ Urszula otrzyma otrzyma 1 punkt i $1,925. W ubiegłym sezonie Polka nie brała udziału w tej imprezie. Natomiast Kulichkova o ćwierćfinał zagra z kwalifikantką Shahar Peer albo rozstawioną z numerem 5 Kaią Kanepi.