Szybki awans Agnieszki Radwańskiej

Sklasyfikowana na 92. miejscu w rankingu WTA Yanina Wickmayer była przeciwniczką Agnieszki Radwańskiej w 1. rundzie Katowice Open.

Było to 6. spotkanie na korcie tych tenisistek i 5. triumf Polki nad Belgijką. Podobnie jak w 4. poprzednich pojedynkach Krakowianka nie straciła ani jednego seta w meczu przeciwko niegdyś 12. rakiecie świata.

W otwierającej partii Agnieszka oddała swojej przeciwniczce zaledwie 1 gema. Polka była lepsza od Yaniny w każdym elemencie gry. Belgijka nie miała żadnych szans, żeby nawiązać z naszą reprezentantką wyrównaną walkę. Radwańska, dzięki takiej postawie potrzebowała zaledwie 30 minut, żeby wyjść na prowadzenie 1:0 w setach.

Początek drugiej odsłony wyglądałapodobnie do pierwszej partii. Wickmayer nie potrafiła zatrzymać rozpędzonej Polki, która sprawnie wygrywała kolejne punkty. Agnieszka błyskawicznie odskoczyła w tej partii na prowadzenie 5/1. Tym razem Belgijce udało się jednak na chwilę przerwać dobrą passę 26-latki. Yanina wygrała 2 gemy z rzędu, jednak w 9. gemie Agnieszka wykorzystała 2. piłkę meczową i zamknęła starcie w 2 setach 6/1, 6/3. Polka zdobyła w tym spotkaniu o 19 punktów więcej od Belgijki.

Kolejną rywalką notowanej obecnie na 9. miejscu w światowej klasyfikacji Polki będzie An-Sophie Mestach, która wyeliminowała występująca tutaj, dzięki dzikiej karcie Magdalenę Fręch 6/2, 6/1.

W ubiegłym sezonie Agnieszka doszła tutaj do półfinału. Zatrzymała ją dopiero późniejsza triumfatorka, Alize Cornet.