Trzysetowy pojedynek Petkovic

Rozstawiona z numerem 3 Andrea Petkovic w 1. rundzie miała wolny, a o awans do 3. zagrała przeciwko sklasyfikowanej na 104. miejscu w rankingu WTA Chanelle Scheepers.

Partia otwierająca mecz 2. rundy turnieju z cyklu Premier (pula nagród $731,000) nie wyglądała zbyt dobrze w wykonaniu Niemki. To reprezentantka Południowej Afryki dominowała korcie. Chanelle trzykrotnie przełamała wyżej notowaną rywalkę i po 34 minutach prowadziła już 1:0 w setach. 27-latka miała 5 okazji na odrobienie straty przełamania, ale nie wykorzystała żadnej z nich.

Petkovic nie dała jednak za wygraną i w 2. odsłonie to ona docisnęła rywalkę. Tym razem to ona zapisała 3 przełamania na swoim koncie i po 66 minutach doszło do remisu na po 1 w setach. Andrea zdobyła w tej partii o 10 punktów więcej od swojej rywalki.

Niemka na otwarcie decydującej partii po raz kolejny straciła gema przy swoim podaniu. Udało jej się jednak jeszcze 3 razy przełamać Chanelle i po blisko dwugodzinnym boju Andrea zakończyła pojedynek 3. piłką meczową 1/6, 6/1, 6/2. Było to 1. starcie tych tenisistek. Za występ Scheepers otrzyma $4,440 i 30 punktów.

Natomiast Petkovic w 3. rundzie Family Circle Cup zmierzy się z Madison Brengle albo Donną Vekic.