Radwańska w ćwierćfinale w Katowicach

Agnieszka Radwańska, która obecnie zajmuje 9. miejsce w światowej klasyfikacji dziś na korcie w Katowicach zmierzyła się z An-Sophie Mestach. Panie rozegrały swój pierwszy wspólny pojedynek.

Mecz rozpoczął się od serwisu 26-letniej polskiej tenisistki. Pierwszy gem nie był łatwy dla dawnej wiceliderki, chociaż Agnieszka Radwańska prowadziła już 30-0 Belgijka zdołała doprowadzić do równowagi. W końcówce pierwszego podania lepsza okazała się Polka i tym samym wyszła na prowadzenie w gemach 1/0. Po chwili Radwańska objęła prowadzenie 4/1, dzięki przełamaniu swojej rywalki. 21-letnia zawodniczka z Gandawy miała dwie szansy na przełamanie powrotne, ale nie zdołała ich wykorzystać i po 40 minutach 9. rakieta świata zamknęła pierwszą partię wynikiem 6/3.

Mimo, że An-Sophie Mestach jest sklasyfikowana na 112. pozycji w rankingu  WTA, to w otwierającym secie dobrze radziła sobie na korcie i potrafiła nawiązać wymianę z wyżej usytuowaną rywalką.

W drugiej partii już nie można było zobaczyć tyle walki, ile w pierwszej. Belgijka popełniała więcej niewymuszonych błędów, a Agnieszka Radwańska całkowicie ją zdominowała na korcie. An-Sophie Mestach w tym secie zdobyła zaledwie jednego gema. Mecz trwał łącznie godzinę i 15 minut i zakończył się wynikiem 6/3, 6/1.

W ćwierćfinale Katowice Open (pula nagród $ 250,000) na Agnieszkę Radwańską czeka 85. w rankingu WTA Klara Koukalova. Będzie to 3. zmierzenie tych dwóch zawodniczek. Jak na razie w bilansie ich rozgrywek Polka prowadzi 2-0.