Novak Djokovic lepszy od Rafaela Nadala

27-letni Novak Djokovic w półfinale Monte-Carlo Rolex Masters (pula nagród € 3,624,045) zmierzył się z 5. w światowym rankingu Rafaelem Nadalem. Panowie stoczyli swój 43. pojedynek na korcie. Do tej pory w bilansie ich rozgrywek Hiszpan prowadził 23-19.

Mecz rozpoczął się od serwisu lidera rankingu ATP. Rozstawiony z numerem 3 Rafael Nadal przełamał swojego rywala już w pierwszym gemie, następnie wygrał swoje podanie i miał szansę, by wyjść na prowadzenie 3/0. Novak Djokovic obronił tego break pointa, a później wyrównał wynik na po dwa.

Przy stanie 4/3 Serb skorzystał z drugiej szansy na wygraną przy serwisie rywala i objął prowadzenie 5/3. W następnym gemie najwyżej rozstawiony zawodnik w Monte Carlo wykorzystał trzecią piłkę setową i zakończył pierwszą partię wynikiem 6/3.

Już w pierwszym gemie drugiego seta Novak Djokovic dysponował dwoma break pointami, ale 28-letni Hiszpan zdołał je obronić i tenisiści szli równo do wyniku po 3. Później kontrolę nad półfinałem znów przejął 27-latek, nie oddał swojemu rywalowi już ani jednego gema i po godzinie i 36 minutach zamknął pojedynek w 2 setach 6/3, 6/3.

Obaj zawodnicy pokazali nam w tym półfinale tenis na naprawdę wysokim poziomie. W finale zwycięzca tego spotkania zmierzy się z Tomasem Berdychem, który w półfinale wyeliminował Gaela Monfilsa.