Serena Williams lepsza od Azarenki

Partia otwierająca mecz 3. rundy Mutua Madrid Open (łączna pula nagród $4,185,405) była bardzo wyrównana. Obydwie zawodniczki bardzo mocno pilnowały swoich gemów serwisowych. Świadczyć może o tym fakt, że żadna z nich nie musiała bronić ani jednego break-pointa.

W związku z tym do rozstrzygnięcia tej bardzo zaciętej odsłony, która stała na naprawdę wysokim poziomie, panie potrzebowały tie-breaka. W dodatkowej rozgrywce rozstawiona z numerem 1 Serena Williams przegrywała już 1/5 i wydawało się, że zaraz na prowadzenie wyjdzie Victoria, ale Amerykanka nie poddała się i po 56 minutach to ona zapisała tę partię na swoim koncie.

Drugi set był popisem umiejętności byłej liderki światowego rankingu, Victorii Azarenki, która pomimo słabego początku doprowadziła do remisu na po 1 w setach. Białorusinka wygrała co prawda bezpośrednio mniej piłek, ale popełniła też mniej niewymuszonych błędów od Sereny. Dodatkowo Victoria zdobyła o 1 przełamanie więcej i wygrała tę partię 6/3.

Wydawało się, że Williams szybko zamknie decydującą partię, bowiem sprawnie wyszła na prowadzenie 3/0. Obecnie 31. w rankingu WTA Victoria zmobilizowała się i udało się jej odzyskać stratę przełamania i doprowadzić do remisu na po 3. Od tej pory zawodniczki nie odpuszczały własnych gemów i szły równo do wyniku po 5. Tym razem bardzo dużą przewagę 6/5, 40:0 wypracowała sobie 25-latka. Nie udało jej się jednak wykorzystać żadnej z 3. piłek meczowych i musiała uznać wyższość Sereny, która zamknęła mecz wynikiem 7/6 (5), 3/6, 7/6 (1).

O ćwierćfinał imprezy Amerykanka zagra z Aną Ivanovic albo Carlą Suarez-Navarro, a za występ Victoria otrzyma € 52,090 i 120 punktów. W ubiegłym sezonie Białorusinka nie brała udziału w tej imprezie z powodu kontuzji.