Muguruza 1. raz w karierze w 4. rundzie

20. w rankingu WTA Garbine Muguruza i sklasyfikowana 10. pozycji wyżej Angelique Kerber spotkały się na korcie po raz piąty, aby zagrać o awans do 4. rundy Wimbledonu (pula nagród $ 20,458,117). Do tej pory Niemka polskiego pochodzenia prowadziła w bilansie ich spotkań 3-1. Ich ostatni mecz miał miejsce podczas tegorocznego French Open, gdzie Hiszpanka wygrała 4/6, 6/2, 6/2.

Dzisiejszy pojedynek także był zacięty. W pierwszej partii zawodniczki grały na podobnym poziomie. Turniejowa 10 co prawda popełniła o 9 niewymuszonych błędów więcej, ale także wygrała bezpośrednio więcej piłek. Łącznie Garbine Muguruza miała na koncie o 1 punkt mniej. Do rozstrzygnięcia tego seta potrzebna była rozgrywka tie breakowa, w której wygrała młodsza zawodniczka. Po godzinie i 25 minutach 21-letnia Hiszpanka wygrała otwierającą partię 7/6 (12).

Drugi set należał tylko do Niemki. Panie wygrały bezpośrednio taką samą ilość piłek, ale Angelique Kerber miała na koncie o 9 mniej niewymuszonych błędów. 10. rakieta świata trzykrotnie przełamała swoją rywalkę i w przeciągu pół godziny wyrównała wynik w setach, kończąc drugą partię wynikiem 6/1.

W trzeciej partii Garbine Muguruza znów grała lepiej i wygrywała zdecydowanie więcej piłek. Hiszpańska zawodniczka dwukrotnie wygrała przy podaniu swojej przeciwniczki, a przy stanie 5/2 wykorzystała jedną piłkę meczową. Po 2 godzinach i 34 minutach Garbine Muguruza zamknęła całe spotkanie wynikiem 7/6 (12), 1/6, 6/2.

Jej następna rywalką będzie 24-letnia Caroline Wozniacki. Panie spotkają się na korcie po raz 4. Dunce tylko raz udało się wygrać z Hiszpanką, w 2014 roku w Tokyo. Było to także ich ostatnie zmierzenie.