Radwańska po raz 3. lepsza od Dellacquy

Agnieszka Radwańska i 61. w rankingu WTA Casey Dellacqua spotkały się na korcie po raz trzeci, drugi raz w tym sezonie. Tenisistki poprzedni mecz rozegrały w Madrycie, gdzie Polka po raz drugi wygrała z Australijką.

Mecz rozpoczął się od serwisu rozstawionej z numerem 13 Polki. Przy stanie 2/1 dla Agnieszki, Casey Dellacqua prowadziła już 40:0 przy swoim serwisie, ale następne 11 piłek z rzędu należało do dawnej wiceliderki światowego rankingu. Polka wyszła na prowadzenie 4/1. Po zaciętym 7. gemie reprezentantka Polski skorzystała z drugiej piłki setowej i wygrała pierwszą partię 6/1.

W tej partii Radwańska zaserwowała 4 asy i popełniła 2 podwójne błędy. Jej rywalka miała na swoim koncie 2 podwójne błędy serwisowe i 0 asów. Polska tenisistka wygrała bezpośrednio 9 piłek i popełniła tylko 2 niewymuszone błędy. Casey Dellacqua zdobyła o 1 więcej bezpośrednio wygrany punkt, ale także popełniła 3 niewymuszone błędy więcej.

W drugim gemie to Australijka objęła kontrolę nad meczem. Już po 17 minutach prowadziła 4/0. Jednak później gra Casey Dellacquy zacznie się pogorszyła, Australijka popełniła aż 18 niewymuszonych błędów. Agnieszka Radwańska wykorzystała tę sytuację i wygrała sześć gemów z rzędu. Mecz trwał godzinę i 2 minuty.

W następnej rundzie Polka zmierzy się z Petrą Kvitovą lub Jeleną Jankovic.