Agnieszka Radwańska zagra o półfinał

Panie od samego początku meczu czwartej rundy Wimbledonu prowadziły bardzo wyrównaną walkę. Dzięki nim byliśmy świadkami widowiska na naprawdę dobrym poziomie. Obydwie z nich mocno walczyły o każdy punkt, jednak to występująca w Londynie z numerem 13 Agnieszka Radwańska zdobyła o jedno przełamanie więcej i dzięki temu po 60 minutach wyszła na prowadzenie 1:0 w setach. Polka wygrała bezpośrednio o 1 piłkę więcej od Serbki i wyrzuciła na aut o 3 piłki mniej.

Druga odsłona była bardzo zacięta do wyniku po 2. Później kontrolę nad pojedynkiem przejęła Krakowianka, która zaczęła grać jeszcze dokładniej, a notowana na 30. miejscu w rankingu WTA Jankovic zaczęła popełniać coraz więcej niewymuszonych błędów. Widać było, że 26-latka dobrze czuje się na korcie i dzięki temu zdobyła przewagę przełamania i odskoczyła na 4/2. 30-latka co prawda doprowadziła jeszcze do remisu na po 4, ale końcówkę spotkania zapisała na swoim koncie Agnieszka, która zdobyła dwa ostatnie gemy i zamknęła pojedynek w 2 setach 7/5, 6/4.

Tenisistki spotkały się na korcie po raz ósmy i po raz szósty lepsza okazała się Agnieszka. O półfinał brytyjskich rozgrywek Polka zagra z występującą tutaj z numerem 21 Madison Keys, która pokonała dzisiaj Olgę Govortsovą 3/6 ,6/4, 6/1. Z Amerykanką, Radwańska zmierzy się po raz czwarty. Wszystkie poprzednie spotkania padły jednak łupem 26-latki.