Trudny pojedynek Bacsinszky

W 4. rundzie Wimbledonu (pula nagród $ 20,458,117) Szwajcarka zmierzyła się z 48. w rankingu WTA Monicą Niculescu. 27-letnia Rumunka do tej pory prowadziła w bilansie ich meczy 4-1. Ich ostatnie spotkanie odbyło się w 2011 roku podczas Australian Open, gdzie lepsza okazała się zawodniczka ze Slatiny.

Pierwszy set należał tylko do Rumunki. Szwajcarka popełniła dużo niewymuszonych błędów i wygrała bezpośrednio mniej piłek. Monica Niculescu przełamała dwa razy swoją rywalkę, a przy stanie 5/1 skorzystała z 1 z 2 piłek setowych przy podaniu szwajcarskiej zawodniczki. Po zaledwie 35 minutach Rumunka wygrała otwierającą partię 6/1.

W drugim secie zawodniczki dwukrotnie wzajemnie się przełamały. Następnie Timea Bacsinszky zdołała jeszcze wygrać przy podaniu rywalki, a przy stanie 6/5 wykorzystała jedną piłkę setową. W przeciągu godziny Timea Bacsinszky wyrównała wynik w setach na po 1.

Trzecia partia potoczyła się już szybko. Timea Bacsinszky całkowicie zdominowała Rumunkę, której udało się wygrać jedynie dwa gemy Tenisistki popełniły taką samą ilość niewymuszonych błędów, ale Monica Niculescu zdobyła 12 punktów mniej. Reprezentantka Szwajcarii potrzebowała 2 godzin i 12 minut, aby wygrać z Monicą Niculescu 1/6, 7/5, 6/2.

O wejście do półfinału rozstawiona z numerem 15 Timea Bacsinszky zagra z Caroline Wozniacki lub Gabrine Muguruzą.