Muguruza pierwszą półfinalistką Wimbledonu

Przeciwniczką notowanej na 20. miejscu w rankingu WTA Garbine Muguruzy w walce o półfinał brytyjskich zmagań była dzisiaj Timea Bacsinszky. Zawodniczki zmierzyły się ze sobą po raz drugi i po raz drugi mocniejsza okazała się Hiszpanka.

Ćwierćfinałowe spotkanie trwało dzisiaj godzinę i 27 minut. W pierwszej odsłonie zawodniczki szły równo do wyniku na po 5, a w końcówce rozstawiona z numerem 20 Garbine docisnęła Timeę, wygrała dwa gemy z rzędu i wyszła na prowadzenie 1:0 w setach.

Jednak drugą partię dobrze rozpoczęła reprezentantka Szwajcarii, której już na otwarcie udało się przełamać przeciwniczkę. Muguruza mimo wszystko nie zraziła się tą stratą, błyskawicznie ją odpracowała, po czym jeszcze raz wygrała gema przy podaniu 26-latki z Lozanny i dzięki temu zamknęła ten mecz w 2 setach 7/5, 6/3.

Garbine co prawda wygrała w tym pojedynku bezpośrednio o 3 piłki mniej od Bascinszky, ale popełniła też aż o 8 niewymuszonych błędów mniej. 21-latka jest pierwszą Hiszpanką od 18 lat, której udało się wejść do półfinału Wimbledonu. O finał zagra z naszą reprezentantką, Agnieszką Radwańską albo Timeą Bacsinszky.