Roger Federer w ćwierćfinale

To było 4 zmierzenie Rogera FedereraRoberto Bautisty-Aguta. Do tej pory 27-letniemu hiszpańskiemu tenisiście jeszcze ani razu nie udało się wygrać z 2. w światowym rankingu Szwajcarem.

Spotkanie rozpoczęło się od serwisu rozstawionego z numerem 20 Roberto Bautisty-Aguta. Szwajcar szybko wyszedł na mocne prowadzenie 5/2, dzięki dwukrotnemu przełamaniu rywala. W przeciągu zaledwie 22 minut Roger Federer zamknął otwierającą partię wynikiem 6/2. W następnym setach kontrola nad meczem dalej należała do Szwajcara, który potrzebował godziny, aby wygrać dwie kolejne partie. Po niecałej półtorej godziny Roger Federer wygrał mecz 6/2, 6/2, 6/3.

W trakcie meczu Roger Federer wygrał bezpośrednio o 24 piłki więcej i popełnił 6 niewymuszonych błędów mniej. Łącznie Szwajcar zdobył 87 punktów, a jego rywal – 53.

W ćwierćfinale Wimbledonu (pula nagród £ 12,568,000) Szwajcar zagra z rozstawionym z numerem 12 Gillesem Simonem, który wyeliminował turniejową 6 Tomasa Berdycha. To będzie 8. pojedynek tych dwóch zawodników. Na razie w bilansie ich spotkań Roger Federer prowadzi 5-2. Ich ostatni mecz odbył się podczas turnieju Shanghai Masters w 2014 roku, gdzie dawny lider rankingu ATP wygrał w dwóch tie breakach 7/6 (6), 7/6 (2).