Serena Williams przeciwniczką Sharapovej

24. w rankingu WTA Victoria Azarenka po raz 20. zmierzyła się z liderką światowego rankingu. Do tej pory 33-letnia Serena Williams prowadziła w bilansie ich spotkań 16-3. Tenisistki spotkały się ze sobą na korcie po raz 3. w tym sezonie. Ostatnie dwie zacięte batalie także wygrała 33-letnia Amerykanka.

Obie zawodniczki pokazały dziś dobry tenis i stoczyły wyrównany pojedynek. Rozstawiona z numerem 23 Białorusinka już w 4. gemie przełamała swoją rywalkę i wyszła na prowadzenie 4/1. Mimo dobrej gry Serena Williams nie zdołała odrobić straconego podania, w tym secie lepsza była 25-letnia Victoria Azarenka. Dawna liderka rankingu WTA po niecałych 40 minutach gry wygrała pierwszą partię 6/3.

W drugim secie role się odwróciły. Tym razem to Serena Williams skorzystała z 5 szansy na przełamanie i objęła prowadzenie 4/2. Już w następnym gemie Victoria Azarenka dysponowała 2 break pointami, ale Amerykanka zdołała obronić obydwa i utrzymała swoje prowadzenie. W przeciągu 52 minut liderka rankingu WTA wygrała drugiego seta 6/2, wykorzystując jedną piłkę setową przy serwisie rywalki.

W decydującym secie Serena Williams była zdecydowanie lepsza. Amerykanka szybko wyszła na mocne prowadzenie 4/1, przełamując Białorusinkę już przy jej pierwszym podaniu. Przy stanie 5/3 dla amerykańskiej tenisistki, skorzystała ona z jednej piłki meczowej. Po ponad 2 godzinach gry 1. rakieta świata wygrała trudny mecz 3/6, 6/2, 6/3.

O wejście do finału Wimbledonu (pula nagród $ 20,458,117) Serena Williams zagra z Marią Sharapovą, która w ćwierćfinale pokonała Coco Vandeweghe 6/3, 6/7 (3), 6/2. Rosjance tylko dwa razy w karierze udało się wygrać z Amerykanką, w roku 2004.