Karlovic ćwierćfinalistą w Newport

Występujący w Newport (łączna pula nagród $549,230) z numerem 2 Ivo Karlovic w o ćwierćfinał walczył z Malkiem Jaziriem. W partii otwierającej spotkanie Chorwatowi wystarczyła przewaga jednego przełamania, żeby po 32 minutach wyjść na prowadzenie 1:0 w setach.

Druga odsłona była bardziej wyrównana. Żaden z zawodników nie odpuszczał gemów przy swoich podaniach i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. W dodatkowej rozgrywce mocniejszy mimo wszystko okazał się Karlovic, który wykorzystał już pierwszą wypracowaną piłkę meczową i zamknął pojedynek drugiej rundy po godzinie i 20 minutach 6/4, 7/6 (4).

Ubiegłoroczny finalista tej imprezy o półfinał tegorocznej edycji zagra z Samem Querrey’em albo Dustinem Brownem. Natomiast notowany na 85, pozycji w rankingu ATP reprezentant Tunezji za występ otrzyma 20 punktów i $8,070.