Polska-Ukraina 0:1

Przeciwnikiem obecnie 51. w rankingu ATP Polaka był dzisiaj Alexandr Dolgopolov. Sklasyfikowany niegdyś na 13. miejscu reprezentant Ukrainy nie miał dzisiaj większych problemów z pokonaniem Jerzego.

W otwierającej partii Alexandr w czwartym gemie przełamał Janowicza, utrzymał tę przewagę do końca seta i dzięki temu po 36 minutach wyszedł na prowadzenie 6/3. Druga odsłona wyglądała podobnie do poprzedniej. Dolgopolovowi znowu wystarczyła przewaga jednego przełamania, żeby po niecałych dwóch godzinach odskoczyć na 2:0 w setach.

Trzecia partia była bardzo dramatyczna. Obydwaj zawodnicy szli równo, nie odpuszczając gemów przy swoich podaniach. Do rozstrzygnięcia tenisiści potrzebowali w związku z tym rozgrywki tie-breakowej w której mocniejszy okazał się reprezentant Ukrainy, który zamknął pojedynek w 3 setach 6/3, 6/4, 7/6 (3).

Teraz o punkt dla naszej drużyny zagra Michał Przysiężny z notowanym na 55. pozycji w światowej klasyfikacji Sergyiem Stakhovskym. Polacy walczą w Szczecinie o możliwość zagrania w meczach Play Off, dzięki którym mogliby wejść do Grupy Światowej.