Karlovic zagra o 2. finał w tym sezonie

Tenisiści spotkali się ćwierćfinale Hall of Fame Tennis Championships (łączna pula nagród $549,230).

Partia otwierająca pojedynek była bardzo wyrównana. Świadczyć może o tym fakt, że żaden z zawodników nie musiał bronić ani jednego break-pointa. W związku z tym do rozstrzygnięcia tej bardzo zaciętej odsłony panowie potrzebowali tie-breaka, w którym lepszy był sklasyfikowany na 24. pozycji w rankingu ATP Ivo. 36-latek wykorzystał już pierwszą piłkę setową i po 37 minutach wyszedł na prowadzenie 1:0 w setach.

W drugiej partii Dustin został przełamany przez Karlovica już w drugim gemie i nie udało mu się odzyskać tej straty do końca starcia. Chorwat pewnie wygrywał swoje gemy serwisowe i dzięki temu po zaledwie 63 minutach zamknął półfinał w Newport w 2 setach 7/6 (3), 6/3.

O drugi finał w tym sezonie będzie walczył z reprezentantem gospodarzy, Jackiem Sockiem. Według bukmacherów do finału wejdzie właśnie Ivo. Kurs na niego na Bet365 wynosi 1,53, a na Amerykanina 2,50.