Drugi finał Errani w tym sezonie

Tenisistki spotkały się w półfinale BRD Bucharest Open (pula nagród $226,750).

Notowana na 41. miejscu w rankingu WTA reprezentantka gospodarzy dobrze rozpoczęła ten pojedynek, bowiem po blisko godzinnej walce to ona była góra w otwierającej partii. Rumunka zdobyła o jedno przełamanie więcej i dzięki temu wyszła na prowadzenie 1:0 w setach.

Dwie kolejne odsłony były jednak popisem umiejętności sklasyfikowanej obecnie na 20. pozycji w światowym rankingu Errani, która oddała swojej przeciwniczce już tylko trzy gemy i po 2 godzinach i 21 minutach zamknęła półfinał trzecią piłką meczową 5/7, 6/1, 6/2.

Jej kolejną rywalką w walce o dziewiąty tytuł w karierze będzie 60. rakieta świata, Anna Karolina Schmiedlova. Słowaczka pokonała wczoraj pewnie Polonę Hercog 6/4, 6/3. Było to drugie starcie tych zawodniczek i drugi triumf Anny.

Z Włoszką, 20-latka także zagra po raz drugi. Poprzednio tenisistki również grały ze sobą na nawierzchni ziemnej, także w finale i mocniejsza okazała się Włoszka.