Ivo Karlovic powalczy o 7. tytuł

W półfinale Hall of Fame Tennis Championships (łączna pula nagród $549,230) Ivo Karlovic zmierzył się z rozstawionym z numerem 4 Jackiem Sockiem.

Partia otwierająca spotkanie nie rozpoczęła się najlepiej dla 36-latka. Karlovic został przełamany przez reprezentanta gospodarzy już w czwartym gemie i po chwili przegrywał 1/4. Mimo kiepskiej sytuacji udało mu się nawiązać z Amerykaninem wyrównaną walkę i doprowadzić do remisu na po 4.

Od tej pory panowie szli równo, nie odpuszczając gemów przy swoich podaniach i do rozstrzygnięcia potrzebna była dodatkowa rozgrywka. W niej Jack musiał uznać wyższość Chorwata, który wykorzystał trzecią piłkę setową i wyszedł na prowadzenie 1:0 w setach.

Druga odsłona była zacięta do wyniku na po 4. Później kontrolę w półfinale przejął Karlovic. Ivo wygrał dwa gemy z rzędu i po godzinie i 23 minutach sięgnął po drugą piłkę meczową i zamknął spotkanie w 2 setach 7/6 (3), 6/4.

O siódmy tytuł ATP Chorwat zagra z Rajeevem Ramem, który pokonał wczoraj Johna-Patricka Smitha w 2 setach 6/4, 7/6 (4). Natomiast notowany na 39. miejscu w rankingu ATP Sock za występ otrzyma 90 punktów i $24,000. W ubiegłym sezonie Amerykanin również doszedł do półfinału tej imprezy.

Według Bet365 to Karlovic wygra całe te rozgrywki. Kurs na niego wynosi bowiem 1,36, a na sklasyfikowanego na 161. pozycji w światowym rankingu Amerykanina 3,25.