Polska prowadzi z Ukrainą

Przeciwnikami naszych reprezentantów byli wczoraj Alexandr Dolgopolov i Denys Molchanov. Nasi zawodnicy nie mieli jednak większych trudności z grą przeciwko tej parze.

W dwóch pierwszych odsłonach Łukasz i Marcin oddali reprezentantom Ukrainy pięć gemów i sprawnie wyszli na wysokie prowadzenie 2:0 w setach. Trzecia partia była dużo bardziej wyrównana. Alexandr i Denys zmobilizowali się i nawiązali z Kubotem i Matkowskim wyrównaną walkę.

Do rozstrzygnięcia panowie w związku z tym potrzebowali rozgrywki tie-breakowej, w której na szczęście mocniejsi okazali się Polacy, którzy zamknęli ten mecz w 3 setach 6/3, 6/2, 7/6.

Dzięki tej wygranej wychodzimy na prowadzenie 2:1. O kolejne punkty będą dzisiaj walczyli Jerzy Janowicz z Sergyiem Stakhovskym i Michał Przysiężny z Alexandrem Dolgopolovem. Transmisja spotkań od godziny 13:00 w Canal+ Sport 2.