Zwycięstwo Jerzego Janowicza

W pierwszej rundzie imprezy rozgrywanej w Bastad (łączna pula nagród €494,310) notowany obecnie na 48. miejscu w rankingu ATP Jerzy Janowicz zmierzył się z przebijającym się od kwalifikacji, Andreą Arnaboldim.

W pierwszej odsłonie Polak co prawda został raz przełamany przez niżej klasyfikowanego Włocha, ale sam zdobył o jedno przełamanie więcej i dzięki temu po 40 minutach wyszedł na prowadzenie 1:0 w setach.

Andrei w drugiej odsłonie znowu udało się wygrać gema przy podaniu naszego tenisisty, ale rozstawiony z numerem 8 Jerzy znów nie był mu dłużny, doprowadził do remisu na po 4, po czym jeszcze raz przełamał Arnaboldiego i dzięki temu po 88 minutach zakończył spotkanie w 2 setach 6/4, 7/5.

67. w rankingu ATP Steve Darcis będzie kolejny przeciwnikiem Polaka w walce o ćwierćfinał imprezy. W ubiegłym sezonie 24-latek odpadł z tych rozgrywek w drugiej rundzie. Pokonał go wtedy Dusan Lajovic, a w pierwszej rundzie miał wolny los.