Alize Cornet słabsza od Kirsten Flipkens

Rozstawiona z numerem 4 Alize Cornet i Kirsten Flipkens zmierzyły się w 2. rundzie TEB BNP Paribas Istanbul Cup (pula nagród $226,750). Panie spotkały się na korcie po raz siódmy. Do tej pory w bilansie ich spotkań Francuzka prowadziła 4-2. Ich ostatni mecz odbył się w tym roku w Dubaju, gdzie 28. w rankingu WTA zawodniczka z Nicei wygrała 6/0, 6/7 (6), 6/3.

W 3. i 4. gemie zawodniczki wzajemnie się przełamały. Następnie Alize Cornet jeszcze dwa razy wygrała przy podaniu swojej rywalki, a przy stanie 5/2 skorzystała z jednej piłki setowej. Po 45 minutach Francuzka zamknęła otwierającą partię wynikiem 6/2.

W drugim secie kontrolę nad meczem przejęła 29-letnia Kirsten Flipkens. Tenisistka dwukrotnie przełamała wyżej sklasyfikowaną rywalkę. W przeciągu 30 minut Belgijka wygrała drugiego seta 6/1, wyrównując wynik na po 1.

Kirsten Flipkens w decydującej partii dalej utrzymywała swoją dominację, wychodząc na mocne prowadzenie 3/0. Alize Cornet nie miała żadnej okazji na odrobienie straconego podania. Po niecałych 2 godzinach gry 101. w światowej klasyfikacji Kirsten Flipkens wygrała pojedynek 2/6, 6/1, 6/2.

W ćwierćfinale Kirsten Flipkens zmierzy się z Francescą Schiavone lub Camilą Giorgi.