Tommy Robredo lepszy od Ramosa-Vinolasa

Rozstawiony z numerem 2 Tommy Robredo w pierwszej rundzie SkiStar Swedish Open (pula nagród €439,405) miał wolny los, a w następnej rywalem Hiszpana był jego rodak Albert Ramos-Vinolas. Panowie spotkali się na korcie po raz czwarty. Do tej pory wyżej sklasyfikowany Hiszpan wygrał dwa z trzech spotkań. Ich ostatnie zmierzenie miało miejsce w 2014 roku w Umag, gdzie lepszy okazał się 21. w rankingu ATP Robredo.

W dzisiejszym meczu Tommy Robredo szybko wyszedł na prowadzenie 5/2, dzięki dwukrotnemu przełamaniu rywala. 57. w światowej klasyfikacji Albert Ramos-Vinolas zdołał odrobić jedno stracone podanie, ale przy stanie 5/4 starszy z Hiszpanów wykorzystał jedną piłkę setową. Po 45 minutach turniejowa 2 zamknęła otwierającą partię wynikiem 6/4.

W 2. i 3. gemie następnego seta zawodnicy wzajemnie się przełamali. W 9. podaniu Tommy Robredo ponownie wygrał przy serwisie swojego rywala. Już w kolejnym gemie Albert Ramos-Vinolas miał cztery szanse na przełamanie powrotne, ale 2. rakieta szwedzkiego turnieju obroniła je wszystkie i skorzystała z jednej piłki meczowej. W przeciągu niecałej godziny Tommy Robredo wygrał drugą partię 6/4.

33-letni Hiszpan o wejście do półfinału powalczy z 121. w rankingu ATP Paulem-Henrim Mathieu, którym w poprzednim meczu wyeliminował Ernestsa Gulbisa. Tenisiście zmierzą się ze sobą siódmy raz. Na razie w bilansie ich spotkań Tommy Robredo prowadzi 4-2.