Karlovic powalczy o półfinał w Bogocie

Ivo Karlovic w pierwszej rundzie Claro Open Colombia (pula nagród $683,515) miał wolny los, a w następnej jego rywalem był 607. w rankingu ATP Daniel Elahi Galan. Panowie spotkali się na korcie po raz pierwszy.

W pierwszym secie nie dochodziło do żadnych przełamań i żaden z zawodników nie dysponował szansami na przełamanie. Doszło do tie breaka, w którym lepszy okazał się 19-letni Kolumbijczyk. Po niecałych 50 minutach Daniel Elahi Galan wygrał otwierającą partię 7/6 (12).

W drugim secie kontrolę nad meczem objął 36-letni Ivo Karlovic. Chorwat dwukrotnie wygrał przy podaniu rywala, a przy stanie 5/1 wykorzystał jedną piłkę setową. W przeciągu niecałych 30 minut Ivo Karlovic wyrównał wynik w setach na po 1.

Trzecia partia była bardziej zacięta, ale Chorwat dalej dominował swojego rywala w decydujących momentach. Po prawie 2 godzinach gry Ivo Karlovic wygrał spotkanie 6/7 (12), 6/1, 6/3.

O wejście do półfinału Ivo Karlovic zagra z 369. w światowej klasyfikacji Radkiem Stepankiem. Tenisiści zmierzą się ze sobą po raz siódmy. Na razie w bilansie ich spotkań 36-letni Czech prowadzi 4-2. Ich ostatnie zmierzenie miało miejsce rok temu, także w Bogocie. Wtedy triumfował Chorwat.