Kolejna wygrana Uli Radwańskiej

Sklasyfikowana na 99. pozycji w rankingu WTA Urszula Radwańska w półfinale TEB BNP Paribas Istanbul Cup (pula nagród $226,750) zmierzyła się dzisiaj z Magdaleną Rybarikovą.

Polka nie rozpoczęła najlepiej tego spotkania, bowiem w 4. gemie została przełamana przez Słowaczkę i po chwili przegrywała 1/3. Ula jednak nie zraziła się tą sytuacją, zaczęła dociskać swoją przeciwniczkę i dzięki solidniejszej grze zapisała wszystkie kolejne gemy na swoim koncie i po 35 minutach to ona prowadziła 1:0 w setach.

W drugiej partii Polka znów została dosyć szybko przełamana i po raz kolejny udało się jej doprowadzić do remisu na po 2. Niestety Rybarikova jeszcze dwukrotnie w tej odsłonie wygrała gema przy podaniu naszej reprezentantki i dzięki temu wyrównała stan meczu na po 1 w setach.

Decydująca partia była wyrównana do wyniku na po 3. Później kontrolę w pojedynku przejęła młodsza z sióstr Radwańskich. Ula przełamała starszą o 2 lata przeciwniczkę i po 2 godzinach i 24 minutach wykorzystała drugą piłkę meczową i zamknęła półfinał w 3 setach 6/3, 4/6, 6/3.

Było to już piąte starcie tych zawodniczek i drugi triumf Polki nad notowaną na 50. miejscu w światowej klasyfikacji Magdaleną. O tytuł tutejszych rozgrywek 24-latka zagra z Lesyą Tsurenko albo Kirsten Flipkens. To drugi finał w karierze dla naszej zawodniczki.