Lopez zagra w Gstaad o finał

Przeciwnikiem Felicano Lopeza w ćwierćfinale szwedzkich rozgrywek był dzisiaj sklasyfikowany na 59. miejscu w rankingu ATP Santiago Giraldo.

Odsłona otwierająca pojedynek była bardzo zacięta. Obydwaj tenisiści mocno pilnowali swoich gemów i dlatego do rozstrzygnięcia wyniku w tej partii potrzebny był tie-break. W dodatkowej rozgrywce Hiszpan sięgnął już po pierwszą piłkę setową i po 52 minutach prowadził 1:0 w setach.

W drugiej partii występujący w Gstaad z numerem 8 Kolumbijczyk został przełamany przez 19. rakietę świata w 5. gemie i dlatego po godzinie i 36 minutach musiał uznać wyższość Hiszpana, który zamknął ten ćwierćfinał w 2 setach 7/6 (4), 6/4.

Było to pierwsze starcie tych zawodników. Kolejnym rywalem Felicano w walce już o finał imprezy będzie Pablo Carreno Busta albo Dominic Thiem. W ubiegłym sezonie Lopez nie brał udziału w tym turnieju, a Giraldo za ten występ otrzyma 45 punktów i€12,990.