Baghdatis pokonał Pospisila

W ćwierćfinale BB&T Atlanta Marcos Baghdatis zmierzył się z rozstawionym z numerem 2 Vaskiem Pospisilem.

W partii otwierającej spotkanie notowany obecnie na 47. pozycji w rankingu WTA reprezentant Cypru już na samym początku dwukrotnie przełamał Kanadyjczyka i po chwili odskoczył na 5/1.

Vasek jednak nie poddał się, obronił 4 piłki setowe, wygrał 3 gemy z rzędu i poprawił wynik na 4/5. Mimo wszystko mający do dyspozycji swój serwis Marcos tym razem nie odpuścił i po 46 minutach wyszedł na prowadzenie 1:0 w setach.

Druga partia była bardzo wyrównana. Tym razem obydwaj tenisiści pilnowali gemów przy swoich podaniach i szli równo do wyniku na po 6. W tie-breaku mocniejszy okazał się rozstawiony z numerem 5 Baghdatis, który wykorzystał 1. piłkę meczową i zamknął ten pojedynek w 2 setach 6/4, 7/6 (5).

Było to drugie starcie tych zawodników i drugi triumf Cypryjczyka nad Kanadyjczykiem. O finał amerykańskich rozgrywek 29-latek zagra z Gillesem Mullerem. Będzie to ich pierwsze spotkanie na korcie. Natomiast Vasek w ubiegłym sezonie również odpadł z tego turnieju w ćwierćfinale.