Kolejne zwycięstwo Murray’a

Obecnie 2. w rankingu ATP Andy Murray w ćwierćfinale Western & Southern Open spotkał się z rok starszym reprezentantem Francji, Richardem Gasquet. Tenisiści zmierzyli się ze sobą już po raz 10. i po raz 7. lepszy okazał się bardziej utytułowany Szkot.

Mimo wszystko pierwsza odsłona padła łupem występującego w Cincinnati z numerem 12 Richarda, który w dziewiątym gemie zdobył przewagę przełamania i dzięki temu po 45 minutach wyszedł na prowadzenie 1:0 w setach.

Kolejne 2 partie zapisał już jednak na swoim koncie Andy. W drugim secie Murray oddał Francuzowi zaledwie 1 gema, a w decydującej partii stracił co prawda raz własnego gema, ale sam zdobył o 1 przełamanie więcej i dzięki temu zamknął to spotkanie na swoją korzyść w 3 setach 4/6, 6/1, 6/4.

Były lider światowej klasyfikacji, Roger Federer będzie jego kolejnym przeciwnikiem. Będzie to już 25. starcie tych zawodników. Poprzednio 13 razy wygrywał Szwajcar, 11- Szkot. Według Sportingbetu do finału wejdzie właśnie starszy o 6 lat Federer. Kurs na niego wynosi 1,533, a na Murray’a 2,50.