Rewanż Novaka Djokovica

W meczu o wejście do półfinału Western & Southern Open (łączna pula nagród $4,457,065) rozstawiony z numerem 1 Novak Djokovic walczył ze Stanem Wawrinką. Do tej pory Serb prowadził w bilansie ich spotkań 18-4.

Mecz swoim serwisem otworzył Szwajcar. Na początku spotkania zawodnicy grali na podobnym poziomie i mieli problemów z wygrywaniem przy swoim podaniu. Jednak w 8. gemie Novak Djokovic wykorzystał pierwszego z dwóch break pointów, a w następnym podaniu zakończył otwierającą partię wynikiem 6/4.

Rozstawiony z numerem 5 Stan Wawrinka ostatnio nie jest w pełnej formie i podczas pojedynku z Serbem widać było, że Szwajcar nie pokazuje swojego najlepszego tenisa. W drugim secie zdołał wygrać tylko jednego gema. Po zaledwie godzinie i 5 minutach lider światowego rankingu wygrał mecz 6/4, 6/1.

Następnym rywalem Novaka Djokovica będzie 26-letni Alexandr Dolgopolov. Panowie zmierzą się ze sobą po raz piąty. Do tej pory 66. w rankingu ATP Ukrainiec jeszcze nigdy nie wygrał z 5-krotnym triumfatorem Australian Open.